Je jaderný terorismus hrozbou 21. století?

Vložil: 25. listopad 2013 - Martin Višňa

Listopadové Science Café přinese řadu odpovědí na otázky, které souvisejí s potenciální hrozbou jaderného terorismu.

Autor: Milada Hronová / Repro: Žurnál UP

„Použití zbraní hromadného ničení teroristy představuje významnou hrozbu pro mezinárodní bezpečnost a světový mír. Ondřej Filipec z filozofické fakulty bude hovořit nejen o kapacitách a motivaci teroristů provést útok zbraněmi hromadného ničení, ale i o tom, jak lze terorismus zkoumat a jak případným útokům předcházet,“ uvedla za organizátory akce Diana Gallasová.

Během přednášky a besedy se tak návštěvníci mimo jiné dozvědí, zda je nutné obávat se bezprostředního nebezpečí.

Mgr. Ondřej Filipec z katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého vyučuje předměty zaměřené na zbraně hromadného ničení a evropskou integraci. V minulosti působil i v Organizaci pro zákaz chemických zbraní v Haagu a Evropské komisi. Ve Vídni pak absolvoval trénink v rámci Přípravné komise Organizace smlouvy pro úplný zákaz jaderných zkoušek.

Předposlední Science Café kalendářního roku 2013 se uskuteční 26. listopadu v 18 hodin. Organizátoři však zvolili nový prostor. Z kavárny Mezi Světy se tato i další přednášky přesouvají do čajovny Kratochvíle v Sokolské ulici.