Malí vysokoškoláci zakončili semestr Neředínským vícebojem

Vložil: 24. duben 2014 - Martin Višňa

Velké sportovní klání včera hostila fakulta tělesné kultury. Své fyzické síly, ale i schopnost týmové spolupráce ve čtyřech disciplínách poměřili posluchači Dětské univerzity. Mimo to se také seznámili s portálem Radost z pohybu, který na fakultě vznikl.

Autor: Martin Višňa / Foto: Martin Višňa

Slalom na vozíčcích pro handicapované sportovce, souboj v páce proti dospělému, hod míčkem na přesnost a také plnění logických úloh korunované během v „hadovi“, to vše čekalo na malé vysokoškoláky během slunného odpoledne v areálu fakulty na Neředíně. Kromě těchto bodovaných disciplín však děti ještě pozorně sledovaly vypůjčené krokoměry – kdo asi nachodí, naběhá nebo naskáče vyšší počet?

 

Málokdo tak chvíli postál v klidu na místě, někteří alespoň poskakovali, jiní vybíhali a sbíhali schody neředínské menzy a několik děvčat trénovalo i hvězdy. „Je to výborné, sport mám moc ráda, už od čtyř let dělám aerobik a mám za sebou několik soutěží,“ prozradila Karolína Slavíková z týmu medvědů.

 

 

Další medvěd Láďa Hlávka zase hraje už tři roky basketbal a žádná z disciplín mu prý nedělala problém. „Nejvíc se mi líbil ten had mezi stromy po vyřešení hádanek. Myslím, že máme dobrý tým, mohli bychom vyhrát,“ přemýšlel před vyhlášením výsledků.

 

Medvědům nakonec připadla druhá příčka, vítězné "Hurá!" se ozvalo z tábora tygrů. Nejen že si tygři odnesli medaile přímo z místa zápolení, ale jméno týmu figurovalo na přední příčce také v elektronickém vyhodnocení dat z krokoměrů. Nejvíce nachodil Jirka Hala, jehož krokoměr po hodině a půl zaznamenal 12 492 kroků. Obecně je přitom doporučeno 10 tisíc kroků denně k udržení zdraví.

 

Sportovním zápolením skončilo malým vysokoškolákům studium na Dětské univerzitě, příští týden převezmou v Moravském divadle své první vysokoškolské diplomy. Do promoce přitom musejí splnit domácí úkol – namalovat, která z deseti přednášek letního semestru je nejvíce zaujala. 

 

Fotogalerie

Radost z pohybu

Komentáře

Další články: