Věda pro Vás

Nepřehlédněte

Legendární vědec Richard Dawkins přijede na padesáté AFO

Významného britského biologa a strůjce myšlenky nového ateismu Richarda Dawkinse přivítá Univerzita Palackého během 50. ročníku Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc.

Olomoučtí vědci přišli s metodou, která pomůže snáze odhalit vážné nemoci

Vědci z Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM) objevili zcela nový způsob, kterým dokáží izolovat látky důležité pro odhalení některých závažných nemocí, včetně Parkinsonovy choroby.

Stavbu centra BALUO zahájil poklep základního kamene

Ve sportovním duchu zahájili dnes představitelé univerzity, města a regionu výstavbu aplikačního centra BALUO fakulty tělesné kultury. Prolne se v něm výzkum lidského pohybu s praxí při vývoji nových sportovních a rehabilitačních pomůcek a zařízení.

Centrum regionu Haná má nový evropský patent

Stimulátor růstu rostlin, vyvinutý vědci z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum ve spolupráci s Freie Universität, získal patent. Látka s pracovním názvem PI-55 dokáže utlumit rostlinu ve vnímání vlastních přirozených hormonů.

Olomoucké know-how na určení prognózy u lidí s maligním lymfomem využijí i ve světě

Velmi rychle a mnohem přesněji než dosud si budou moci lékaři na online kalkulačce spočítat, jakou prognózu má před sebou jejich pacient s difuzním velkobuněčným lymfomem, v tuzemsku nejčastějším druhem nádorového onemocnění mízních uzlin.

Filtrovat články

 

Opravdu chcete provést tuto operaci pro zvolenou položku?
Tato operace je nevratná!

spinner